Tepelná čerpadla NIBE vzduch - voda

U tepelných čerpadel NIBE vzduch - voda využívajících vzduch není třeba kopat ani vrtat. Energie se získává přímo ze vzduchu pomocí venkovní vzduchové jednotky tepelného čerpadla. Tepelné čerpadlo dokáže zhodnotit energii obsaženou ve venkovním vzduchu až do teploty -20 °C. Tepelná čerpadla NIBE typu vzduch – voda jsou použitelná i v horských oblastech. Vzduchová tepelná čerpadla NIBE se často kombinují se systémovými jednotkami, které zajišťují ohřev teplé užitkové vody (více v sekci systémové jednotky).

Výhody tepelného čerpadla NIBE vzduch - voda:

  • Tepelné čerpadlo NIBE - Nižší celkové pořizovací náklady
  • Tepelné čerpadlo NIBE - Žádný negativní dopad na okolí
  • Tepelné čerpadlo NIBE - Není potřeba stavební povolení
  • Tepelné čerpadlo NIBE - Vysoká výstupní teplota kompresorem (vodné pro radiátorové soustavy)

Nejvíce instalovaná tepelná čerpadla Vzduch - Voda:

NIBE F2120 - je dodáváno ve výkonových variantách 8, 12, 16 a 20 KW. Tepelné čerpadlo NIBE F2120 má výstupní teplotu až 65°C a senzačních 63°1C při venkovní teplotě -25°C !!! Tepelné čerpadlo NIBE F2120 má kompresor s řízeným výkonem, který se vždy přizpůsobí aktuální potřebě tepla vytápěného objektu. Hodnota COP tohoto tepelného čerpadla je vyšší než 5!!! Tepelné čerpadlo má tichý ventilátor s inteligentním řízení otáček. Tepelné čerpadlo NIBE F2120 se hodí k připojení radiátorové soustavy, nízkoteplotního systému podlahového vytápění i ohřevu teplé vodyK tepelnéhu čerpadlu NIBE F2120 lze připojit systémové jednotky VVM 310, 320 a 500 nebo regulátory NIBE SMO.

NIBE F2040 - je dodáváno ve výkonových variantách 8, 12 a 16 KW. Toto tepelné čerpadlo je vhodné pro rodinné domy s menší tepelnou ztrátou a je účinné až do venkovní teploty -20°C. Tepelné čerpadlo má kompresor s řízeným výkonem otáček, což optimalizuje provozní náklady - tepelné čerpadlo topí přesně na výkon, který je momentálně zapotřebí. Tepelné čerpadlo NIBE F240 je možné použít k připojení radiátorové soustavy, nízkoteplotního systému podlahového vytápění i ohřevu teplé vody. K tepelnéhu čerpadlu NIBE F2040 lze připojit systémové jednotky VVM 310, 320 a 500 nebo regulátory NIBE SMO.

Toto tepelné čerpadlo NIBE se řadí k nejtišším tepelným čerpadlům na trhu. Materiál tepelného čerpadla NIBE odolává drsnému severskému klimati i našim horským podmínkám. Tepelné čerpadlo NIBE F2120 se hodí k připojení radiátorové soustavy, nízkoteplotního systému podlahového vytápění i ohřevu teplé vody. 

Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla a ohřívače vody NIBE Danfoss Devi