Klimatizace

Výhody klimatizace:

Klimatizační SPLIT jednotka - je multifunkční zařízení, které vám v horkých letních dnech zpříjemní pobyt v místnosti, díky klimatizaci je místnost vychlazená na příjemnou (nastavenou) teplotu. Doporučuje se, aby teplota nastavená na klimatizaci nebyla příliš nízká ( s ohledem na venkovní teplotu). Ideální pokles teploty v klimatizované místnosti je cca o 5-6 °C méně, než jsou venkovní teploty.

Klimatizační jednotka s funkcí topení - funguje jako tepelné čerpadlo, které je schopno v přechodném období (do venkovní teploty cca -15°C) příjemně vytopit váš objekt, aniž by jste museli zapínat hlavní zdroj tepla. U novostaveb s velice nízkou tepelnou ztrátou je možné klimatizaci používat i jako jediný zdroj chlazení i topení. Tuto možnost však nedoporučujme. V těchto případech je dobré použít pro vytápění objektu např.elektrické podlahové topení a výhodnou nízkou sazbu ze elektřinu v létě využít k chlazení právě klimatizaci. V kombinaci v fotovoltaickým systémech vás letní chlazení s klimatizací výjde ještě levněji :)

Klimatizace je velmi úsporné zařízení, které vám uspoří značnou část vašich prostředků za elektrickou energii, které můžete využít jiným způsobem (COP je cca 3-4 tzn. že z jedné odebrané KWh ze sítě vám klimatizace dodá 3-4 KW tepla).

Díky instalovaným klimatizačním jednotkám za účelem vytýpění můžete využít levnější tafir na elektriku a snížit tak provozní náklady za vytápění.

Klimatizace umí i odvlhčovat místnost díky čemuž se v klimatizované místnosti cítíte dobře.

Klimatizační systém - jedná se o plně automatický systém s minimálními náklady na provoz a servis. Většina klimatizací nespadá do kategorie povinných prohlídek, kdy se hlídá mimo jiné i únik chladiva. Doporučuje se však provádět každoroční servis, kdy se vizuálně zkontroluje jak vnitřní tak venkovní jednotka a v případě potřeby se vyčistí filtry vnitřních jednotek klimatizace. Je dobré každý rok provést i dezinfekci výparníku vnitřní části klimatizace. 

Klimatizace nabízí extrémně úsporná řešení při vytápění a zajistí perfektní komfort v horkých letních měsících. V současné době je možné si pořídit i klimatizaci s WiFi modulem, kterou můžete ovládat přes mobilní aplikaci. Ovládání klimatizace přes mobil se často využívá při instalaci klimatizací v rekreačních objektech (chaty, chalupy apod.). V aplikaci vidíte teplotu v místnosti, vidíte jestli je klimatizace v provozu, či je na klimatizaci nějaká chybová hláška.

V případě žádosti o cenovou nabídku nám prosím zašlete vyplněný kontaktní formulář "návrh klimatizace" na který neleznete na našem webu v sekci ke stažení ZDE

Klimatizace

Tepelná čerpadla a ohřívače vody NIBE Danfoss Devi